Clamp

İç Mekan Aydınlatması

Clamp’in istiridye kabuğu biçimindeki dış parçaları dönebilmekte ve böylece kullanıcı ihtiyacı olan ışığı istediği gibi ayarlayabilmekte,  loş-parlak ışık tercihleri arasında ihtiyacına göre geçiş yapabilmektedir.

2022

Çimento, bilinenin aksine bir noktaya kadar geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Geri dönüştürülmüş çimentonun, inşaat sektöründe kullanılması, içeriğindeki kimyasalların değişikliğe uğraması sebebiyle yapı sağlamlığı açısından istenen bir şey olmadığından geri dönüştürülebilir çimento, yollarda v.b. kullanılmaktadır. Clamp’in, geri dönüştürülebilir çimento ile üretilmesinde insan sağlığı açısından bir risk bulunmadığından ürünün ekonomik değerini kaybeden moloz çimentodan üretilmesi değer yaratmak anlamına gelir.
Clamp’in sağlamlığı, ürünün kırılma, bozulma, solma gibi sebeplerle yaşam döngüsünün azalmasını ve sürekli yeni ürün ihtiyacını engeller. Clamp, tamamen yerli malzemelerden üretilmektedir. Bunlarla birlikte çimentonun termal kütlesi ve karbon geri alımı düşünüldüğünde Clamp yüksek oranda sürdürülebilir bir üründür